piątek, 26 stycznia 2018

FKB 41 - Skarb. Rolf von Stütze - PodSKARBi Wielkiego Księcia Ostlandu Halsa von Tassenincka

Kolejny turniej Warheim zbliża się wielkimi krokami, jako, że zdecydowałem się spróbować szczęścia z Ostlandczykami, postanowiłem odświeżyć trochę swoją bandę. Na pierwszy ogień kapitan. Oczywiście równie ważne jak malowanie, jest okraszenie wybranej kompanii soczystym fluffem, dzięki czemu przesuwanie plastykowych figurek sprawia tyle frajdy :). Tak, że dobrze odżywiony model rycerza od Scibora, został Podskarbim von Tassenicków tym samym wpisując się mniej lub bardziej w tematyke styczniowego Figurkowego Karnawału Blogowego jak i najnowszych wpisów fluffowych na blogu QC. Zapraszam do czytania i oglądania :).

        Każdy skarb potrzebuje kogoś, kto będzie go ochraniał. Nie inaczej jest ze skarbcem Ksiecia-Elektora Halsa von Tasseninck. Kiedy Książe zajmuje się wielką polityką i odpiera najeźdźców, ktoś dogląda czy daniny spływają na czas, długi są ściągane, a ekonomowie wywiązują się należycie ze swych obowiązków.

     Te przyziemne i żmudne zadania złożone zostały na ręce Rolfa von Stütze, znanego jako "Każąca Pięść Księcia" czy wypowiadane trochę ciszej i na pewno nie w jego obecności "Chciwe Łapsko Elektora". Jedno jest pewne, każdy poddany Księcia widząc z daleka symbol czarnej pięści w srebrnym polu traci spokój ducha i przeprowadza szybki rachunek sumienia.
     Rolf pochodzi z niegdyś zamożnej rodziny szlacheckiej Stütze, której ziemie już kilka pokoleń wstecz zostały utracone na rzecz północnych sąsiadów. Od tego też czasu von Stütze służą jako zaufani doradcy i opiekunowie majątku von Tassenincków, w zamian za obietnicę że gdy tylko zdarzy się sposobność, ci pomogą odbić utracone dobra Stützów.

    Podskarbi przemierza majątki swojego patrona wraz ze swoją kompanią najemników ściągając dziesięcine oraz wymierzając kary krnąbrnym lub leniwym poddanym. Zarówno chłopi żyjący w nędzy jak i zamożni zarządcy majątków najbardziej obawiają się jednej kary - wzięcia w niewolę. Nieszczęśliwcy, których spotka ten los, wysyłani są do pracy w kopalniach lub wyrębu Mroczej Puszczy gdzie giną z wycieńczenia lub co gorsza są porywani przez sługi ciemności, tracąc nie tylko życie, ale również swoje nieśmiertelne dusze.


10 komentarzy:

 1. Rolf von Stütze, herbu Czarna Pięść, zawołanie: Dej piniondz! ;)

  Fajny pomysł na fluff i bohatera. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję ze tez przełoży się na wyniki na marcowym turnieju :)

   Usuń
 2. Protoplasta IF. To jego geny posłużyły do stworzenia pierwszych żółtych ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kalkomania się w końcu przydała ;)

   Usuń
 3. Ciekawa konwersja. Chętnie zobaczyłbym więcej zdjęć, szczególnie bardziej od frontu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z konwersji to tylko szmatka z modlitwą na tarczy, ale postaram się zrobić więcej fotek. :)

   Usuń
 4. Całkiem pomysłowy ulepek. Podoba mi się:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sroga figurka! Pasuje aparycją do opisu. Z jakich jest części złożony? Przyznam, że nie wszystkie rozpoznaję...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. figurka to sciborowy Jurand, http://www.sciborminiatures.com/en_,shop.php?art=1765 , z konwersji tylko pergamin na tarczy z modlitwą do Sigmara :)

   Usuń