piątek, 30 czerwca 2017

Krasnoludzka Kompania Piwowarów

Jakiś czas temu pisałem, że moja banda krasnoludów przechodzi małą restrukturyzację i zamienia się w Kompanie Piwowarów.
Udało mi się rozegrać już kilka potyczek na ich zasadach i doszedłem do wniosku, że na następnym turnieju Warheim, to właśnie Piwowarzy ruszą po złoto i chwałę ;).
W Kompanii Piwowarów bohaterami jest: Piwowar, Kowal Run/Inżynier (bez zmian) oraz dwóch Zwiadowców. W stronnikach strzelcy zmienieni są na Rangerów. Postanowiłem zrobić małe przemalowanie, żeby z daleka było widać kto jest kim, a komplet niebieskich płaszczy na wszystkich utrudniał zadanie. Bohaterowie otrzymali brązowe skórzane płaszcze, Rangerzy - zielone. Beczki przy zwiadowcach będę służyć jako znaczniki sideł, które mogą zastawić.
Na turnieju obowiązkowym modelem jest sztandarowy, więc sprawiłem sobie pasujący model i mialem szansę pierwszy raz pobawić się w OSL, jestem umiarkowanie zadowolony :).
Na wykończenienie malowania załapało się również Najemne Ostrze - Poszukiwacz Skarbów, który sądząc po minie skarbów żadnych nie znalazł, za to na pewno sporo zielonoskórych ;).
Krasnoludy klanowe zostały w niebieskiej tonacji, fluffowo jest to cały czas ten sam klan, a Tan przewija się gdzieś z tyłu :).5 komentarzy:

 1. Bardzo intrygujące zdjęcia. Widać starania (i dobry efekt), jakie włożyłeś w rozjaśnienie płaszczy czy bród. No i ten rozbłysk z latarni. Ale twarze wyglądają jakoś płasko... choć to akurat może być wina zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za opinie, zdjęcia to moja pięta achillesowa i dalej nie wychodzą tak jak bym chciał. Na twarzy robiłem cieniowanie w brąz przy zmarszczkach, żeby twarze nie były takie płaskie i delikatnie czerwonym po policzkach, uszach i nosach żeby byli bardziej rumiani. Fotki wyglądają jakby byli maźnięci podstawową farbką tylko.

   Usuń
 2. Zacna kompania na turniej się szykuje! Krasnoludy + piwo to jest to, co do mnie przemawia :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę ze nietaktem będzie granie nimi bez piwa w ręku;)

   Usuń
 3. No i banda zaliczona! Fajnie wyszło. Chętnie zobaczę na stole!!

  OdpowiedzUsuń